Region La Manga

Półwysep La Manga wchodzi w skład Costa Blanca. Panuje tu wspaniały klimat przez cały rok. W styczniu i lutym temperatury nie spadają poniżej 15oC. Dlatego też, spędzenie urlopu poza sezonem jest świetnym pomysłem, tymbardziej, że na La Manga panuje specyficzny mikroklimat.

Kąpać się można już od połowy marca do połowy grudnia. Costa Blanca jest najpiękniejszym i najciekawszym wybrzeżem w Hiszpanii. Tutaj też Morze Śródziemne jest najcieplejsze ponieważ nie docierają zimne prądy z oceanu.

Costa Blanca została uznana przez światową organizację zdrowia za jedno z najzdrowszych miejsc w Europie. Za czystość plaż i wody wybrzeże Costa Blanca zostało odznaczone przez Unię Europejską "Niebieską Flagą".

Główne atuty Murci to półwysep La Manga i Mar Menor z doskonałymi warunkami do żeglowania, surfowania oraz wspaniałymi i niesamowitymi miejscami do nurkowania - Mazarrón oraz w Aguilas, gdzie znajdują się dwa obszary chronione Cabo Cope oraz Cuatro Calas.
Najlepsze warunki panują w Reserve de Cabode Patos - 15 km od "Rune Cormoran". Wśród wielu podwodnych gór tworzących długie pasmo znajduje się około 50 wraków z różnych epok, które spoczywają na różnych głębokościach, od 3,6 do 50 metrów.

Znajdziemy tu rezerwaty przyrody i obszary chronione z unikalną florą i fauną. Istnieją tutaj możliwości uprawiania wielu sportów, jak surfing czy wspinaczka skałkowa. Na cyklistów czekają kilometry tras rowerowych.

Będąc na półwyspie La Manga warto odwiedzić jedno z 7 Miast Świętych, a mianowicie Caravaca de la Cruz z Sanktuarium, gdzie znajduje się słynna relikwia z drewnem z krzyża Jezusa zwana Krzyżem z Caravaca de la Cruz.

Rok 2010 będzie Rokiem Jubileuszowym, miasto przygotowuje się wiec już w tej chwili na przyjecie ogromnej liczby pielgrzymów.

Polecamy również Cartagenę, gdzie oprócz wielu ciekawych zabytków znajduja się pozostałości amfiteatru rzymskiego, a także zachowany fragment muru punickiego z III w p.n.e.
No i oczywiście jaskinie z prehistorycznymi malowidłami (dziś na liście UNESCO).

Warto też wiedzieć, że na turystów czekają wspaniałe i liczne fiesty, a największe z nich z nich trwają od 1 do 5 maja i obejmują m.in. Caballos del Vino (także na liście UNESCO).

Półwysep La Manga leży 60 min. od lotniska w Alicante, a lotnisko tanich linii San Javier, znajduje się w odległości 30 minut.

Nowe lotnisko międzynarodowe zacznie przyjmować pasażerów już w 2009 roku.     
                                    vip-nawrot