Atrakcje

Nurkowanie

W pobliżu są doskonałe warunki do nurkowania. Bez trudu znajdziesz szkoły nurkowania, gdzie instruktorzy pomogą Ci odkryć fanscynujący podwodny świat. Wiele z miejsc oferuje PADI - międzynarodową metodę nauczania, która jest zabawna i bezpieczna.

Kursy nurkowania przewidują m.in. pływanie w otwartej wodzie, na głębokościach, podwodną nawigację, nurkowanie nocne i ratownictwo. Nurkowanie w Cabo e Polos zawsze gwarantuje niezapomniane wrażenia. Islas Hormigans rozciągają się na podwodnym łancuchu górskim, który jest miejscem zamieszkania ogromnej ilości morskich stworzeń. Morze Śródziemne jest doskonałym miejscem na spotkanie ławic barakudy, ikry, grupy orleni czy strzępieli. Pobliskie szkoły oferują również nurkowanie do wraków zatoniętych statków, w tym m.in. słynnego Sirio czy Stanfiela, które liczą po ponad 100m długości, a także interesującą Hinerrę, północno-amerykańską Carbonero i Isla Gomera.
Zabiegi błotami i słone wody (aguas salinas)

Mar Menor oferuje odwiedzającym największy w Europie, znajdujący się na otwartym powietrzu, obszar terapii błotami. Błota znajdują się w wielu miejscach Mar Menor, ale najbardziej znane jest "Las Charcas de las Salinas" w Lo Pagan (północne Mar Menor).

Błota są łatwo wchłanialne. Zwiększają zdolności skóry do wchłaniania minerałów oraz stymulują leczenie problemów z kośćmi. Zaleca się ich stosowanie przy problemach ze skórą, reumatyzmem, infekcjach gardła, rehabilitacji i innych.

Ponadto warto skorzystać z zabiegów słonymi wodami, które poprawiają urodę, relaksują, usuwają cellulitis i odstresowują.

Port jachtowy, pole golfowe

W pobliżu znajduje się również port jachtowy, pole golfowe, miejsca do wędkowania na terenie całego półwyspu. Jest cała masa sklepów, restauracji i dyskotek.
Dla amatorów narciarstwa

Dla amatorów narciarstwa mamy nie lada niespodziankę. Otóż w odległości 2,5 godz. jazdy samochodem z plaży przenosimy się w góry (Sierra Nevada) gdzie możemy szusować na nartach.

Dla dzieci

W okolicy jest mnóstwo rozrywek, które zostały stworzone z myślą o dzieciach. Parki tematyczne, najsłynniejszy "Terra Mitica" 2 godz. jazdy samochodem - w kierunku Benidorm (www.terramiticapark.com). Aquapark 30 min. samochodem od Murcia, 40 min. samochodem od Torrevieja. Polecamy strony: www.aqualandia.net oraz www.aquopolis.es. Serdecznie zapraszamy!     
                                    vip-nawrot